Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

23.12.2021

Podsumowanie akcji Przystanek Szczepienie

2691 osób, które przyjęły preparat przeciw COVID-19, to bilans akcji „Przystanek Szczepienie” jaka odbywała się w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

 

Przedsięwzięcie zorganizował Związek Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą: Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska.

 

 

 

 

Średnio szczepili dziennie 117 osób. Rektorzy lubelskich uczelni podsumowali akcję Przystanek Szczepienie

 

Specjalny autobus jeździł wyznaczoną trasą i bezpłatnie dowoził do punktu szczepień na Uniwersytecie Medycznym. Dzięki akcji preparat przyjęło 2691 osób.

Źródło:

Kurier Lubelski

 

 

Specjalny autobus krążył po Lublinie. Zaszczepiło się w nim mnóstwo osób

 

Akcja Blisko 2700 osób skorzystało ze szczepień przeciwko COVID-19 w ramach „Przystanku Szczepienie. Wystarczyło zabrać ze sobą dokument tożsamości, żeby przyjąć podstawową lub przypominającą dawkę szczepionki.

 

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

 

Podsumowanie „Przystanek szczepienie”

 

Blisko 2700 - tyle osób udało się zaszczepić dzięki akcji "Przystanek Szczepienie". To wspólna inicjatywa Lubelskich uczelni, Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Lublin. Dziś podsumowano akcję.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

Wspólna walka z pandemią. Podsumowano akcję Przystanek Szczepienie

 

– Podczas tej akcji studenci wszystkich uczelni wyższych Lublina, nauczyciele akademiccy, mieszkańcy Lublina i obcokrajowcy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 w Centrum Symulacji Medycznej – mówi rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Wojciech Załuska. – W Centrum Symulacji Medycznej jest bardzo dobre zarządzanie w sensie organizacyjnym. Mimo innych zadań, głównie z obszaru dydaktyki, nie było żadnych przeszkód, żeby o czasie i bardzo płynnie realizować te szczepienia. To był również dobry przykład integracji różnych jednostek. Wydaje mi się, że to bardzo ważne w walce z pandemią, że w zakresie służb medycznych i tych podmiotów, które zajmują się leczeniem pacjentów, potrafimy się integrować.

 

Źródło:

Radio Lublin

Ponad 2600 osób zaszczepionych w ramach projektu Związku Uczelni Lubelskich. Tak w liczbach wygląda podsumowanie akcji „Przystanek szczepienie"

 

Wydarzenie zostało zrealizowane przez UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Lubelską przy współpracy wojewody oraz prezydenta miasta.

 

Źródło:

Radio Centrum

 

Akcja "Przystanek Szczepienie" podsumowana. Zaszczepiło się ponad 2,6 tys. osób

 

Ponad 2,6 tys. osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19 w ramach akcji "Przystanek Szczepienie”, skierowanej do studentów uczelni wyższych, nauczycieli akademickich, pełnoletniej młodzieży szkolnej, mieszkańców Lublina i obcokrajowców. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie podsumowano inicjatywę.

 

Źródło:

Lublin24.pl

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2022